"Musul'da hem operasyonda, hem de masada olacağız"

"Musul'da hem operasyonda, hem de masada olacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul operasyonu hakkında, "Türkiye'nin olmadığı bir operasyonda doğabilecek neticelerden sorumlu değiliz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Musul'da operasyonlar başladı. Türkiye Musul'a nasıl girmesin, sınırdan tehdit altındayım. Alakası olmayanlar bölgeye giriyor. Neymiş, 'Bağdat onlara gel' demiş. Arzu ederlerse, Misak-ı Milli'yi okurlar. Türkiye'nin olmadığı bir operasyonda doğabilecek neticelerden sorumlu değiliz. Operasyonda da masada da olacağız" dedi.

Erdoğan, "Biz DEAŞ'ın bir Truva atı olduğunu, istenirse kolaylıkla yok edilebileceğini biliyoruz. DEAŞ bahanesiyle mezhep savaşı isteniyor." ifadesini de kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi'nde konuştu.

"EMİRLERİ HUKUKTAN DEĞİL BİR ÖRGÜTTEN ALAN KİŞİLER ADALETİ TESİS EDEMEZ"

Emirleri hukuktan değil bir örgütten alan kişilerin adaleti tesis edemeyeceğini belirten Erdoğan şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emirleri hukuktan değil bir örgütten alan, vicdanını bu örgütün elebaşının talimatlarına göre şekillendiren kişilerin adaleti tesis etmesi mümkün değildir. Türkiye, bu örgüt mensuplarının yol açtığı yargı faciaları sebebiyle çok sıkıntılı dönemler geçirdi. Bir dönem adalet müessesesine yönelik güven duygusu erozyona uğradı. Milletimizin gönlünde yara, milletimizin gönlünde adeta felç meydana getiren adalet anlayışını düzeltebilmek için önce bu felaketlere sebep olanların hak ettikleri şekilde cezalandırılması şarttır." dedi.

"ATTIĞIMIZ HER ADIM ANAYASAMIZA, YASALARIMIZA UYGUNDUR"

FETÖ ile mücadelede atılan adımların yasalara uygun olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şözlerini şöyle sürdürdü:

"17-25 Aralık'ta kendisi bir darbe teşebbüsünün aracı olan yargı, bu defa darbe karşısında en hızlı ve en etkin tepki veren kurum olarak karşımıza çıktı. Çünkü bu süreçte yapılan düzenlemeler sayesinde yargı, FETÖ terör örgütünün güdümünden çıkıp milletin yargısı haline dönüşmüştür. Bu çok önemliydi. Bugün de aynı terör örgütünün ordudan yargıya kadar tüm kurumlarımızdaki mensuplarını hukuk devletinden taviz vermeden kararlı bir şekilde devletten uzaklaştırıyoruz. Attığımız her adım anayasamıza, yasalarımıza uygundur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.