1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Mutasyona uğramış koronavirüs Türkiye'de de görüldü
Mutasyona uğramış koronavirüs Türkiye'de de görüldü

Mutasyona uğramış koronavirüs Türkiye'de de görüldü

Koronavirüsün mutasyona uğramış haline Türkiye'de de rastlandığı açıklandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Koronavirüsün mutasyona uğramış haline Türkiye'de de rastlandığı açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından yapılan açıklamaya göre mutasyonlu virüs İngiltere girişli 15 kişide tespit edildi.

Bakan Koca, geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edildiğini söyleyerek, "İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış ve yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır." ifadelerini kullandı.

Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

"İngiltere'den son dönemde yurda giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edilmiştir. Bu kişiler tarama başladığından beri izolasyon altındadır. İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış ve yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır. Yurt çapında yapılan düzenli taramalarda mutasyonlu virüs İngiltere'den giriş yapan kişiler dışında tespit edilmemiştir. İngiltere'den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur. Gelişmelerden vatandaşımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler