1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. NASA: Hiroşima'nın 10 katı büyüklüğünde meteor patlaması yaşandı
NASA: Hiroşima'nın 10 katı büyüklüğünde meteor patlaması yaşandı

NASA: Hiroşima'nın 10 katı büyüklüğünde meteor patlaması yaşandı

NASA, geçtiğimiz Aralık ayında Bering Denizi açıklarına düşen göktaşı patlamasının Hiroşima'ya atılan atom bombasından 10 kat daha şiddetli olduğunu açıkladı.

Sputnik
A+A-

Sky News'un Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) verilerine dayandırdığı haberine göre geçtiğimiz yılın aralık ayında Bering Denizi'nin üzerinde, Kamçatka Yarımadası'nın açıklarında İkinci Dünya Savaşı sırasında Hiroşima'ya atılan atom bombasının yarattığı patlamanın 10 katı büyüklüğünde bir göktaşı patlaması saptandı.

Habere göre bu patlama, 2013'teki Çelyabinsk meteoru olayından sonra son yüzyılın en büyük ikinci patlaması oldu.

Haberde, yeryüzünden 26 kilometre yüksekte meydana gelen göktaşı patlamasının Amerikan askeri uyduları tarafından saptandığı kaydedildi.

NASA görevlisi Lindley Johnson, göktaşı patlamasının sivil uçakların kullandığı rota çizgisine yakın bir yerde meydana geldiğini ve bu nedenle şimdi araştırmacıların olayın tanıklarının olup olmadığını anlamak için havayolu şirketleriyle görüşme halinde olduklarını aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler