"NATO terör örgütü, İncirlik kapatılabilir"

"NATO terör örgütü, İncirlik kapatılabilir"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu ittifak olan NATO hakkında sert ifadeler kullandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’nin NATO’ya girdikten sonra darbelere maruz kaldığını savunarak, "Ülkenin başına gelen kirli ve kanlı işlerin içinde hep NATO oldu. 1960 darbesi İngilizler’in, 1971 muhtırası CIA’in, 1980 darbesi ise NATO’nun gerçekleştirdiği darbedir" dedi.

Milat gazetesinden  Özlem Doğan’a konuşan Tayyar, NATO’nun kendisine yeni bir yol çizdiğini ve içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yer almadığı bir Türkiye planladığını söyledi: "Tüm terör örgütleriyle bölgeyi dizayn etmeye çalışan NATO artık Türkiye için bir tehdit haline geldi."

'DAEŞ, PKK VE FETÖ'NÜN YANINA NATO'YU DA EKLEYEBİLİRSİNİZ'

"DEAŞ, PKK ve FETÖ’nün yanına NATO’yu da ekleyebilirsiniz. Çünkü bir terör örgütü haline geldi. Türkiye buna karşı bir tedbir almalı. Bu tedbir de İncirlik Hava Üssü’nü kapatmak olabilir."

'TRUMP'A TAVSİYEMİZ KENDİSİNE ERDOĞAN'I REHBER EDİNMESİDİR'

Tayyar, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’la ilgili de konuştu: "ABD’de de bizdeki gibi güçlü bir yapılanma mevcut. Trump ABD’deki statükonun kendisine çizeceği yol haritasının dışına çıkma sinyalleri veriyor. Eğer Trump da Erdoğan gibi statükoyla savaşarak kendine alan açarsa başarılı olur ve bu başarı hem ABD’nin hem de dünyanın kazancı olur. Trump’a tavsiyemiz kendisine Erdoğan’ı rehber edinmesidir. Eğer Obama’ya dönüşürse dünya üçüncü dünya savaşı riskiyle karşı karşıya kalır."

Kaynak: Sputnik Türkiye

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.