New York'ta 'kırmızı alarm'

New York'ta 'kırmızı alarm'

ABD'nin New York şehri yılbaşı kutlamalarına yönelik saldırı ihbarlarının artması üzerine, tarihinin en yoğun güvenlik önlemleri ile karşı karşıya

Amerika'nın Sesi sitesinin haberine göre News York'ta yaklaşık bir milyon kişinin katılması beklenen yılbaşı kutlamalarıyla ilgili son hazırlıklar sürerken güvenlik güçleri de geçen yıllarda uygulanan güvenlik tedbirlerine ek yeni önlemler getirdi.

IŞİD'in Şükran Günü Yürüyüşünde New York’u Nice ve Berlin’deki gibi kamyon saldırılarıyla tehdit etmesi güvenlik güçlerinin bu yıl yeni önlemler almasına neden oldu.

"Tarihinin en yoğun güvenlik önlemi"

Yılbaşı kutlamalarına yönelik saldırı ihbarlarının artması üzerine, New York'taki Times Meydanı 2017 yılına tarihinin en yoğun güvenlik önlemleriyle girecek.

Yılbaşı gecesi olası bir araç saldırısına karşı önlem alan New York Emniyet Teşkilatı (NYPD) Times Meydanı'na çıkan tüm cadde yolları tırlar, kum yüklü kamyonlar ve diğer engelleyici araçlarla kapatma kararı aldı.

Yılbaşı gecesi yaklaşık 200 araç Times Meydanı'na tüm girişleri kapatacak. Bu araçlardan 65’inin New York Belediyesi'ne ait kumla doldurulmuş çöp kamyonları, diğerlerinin de engelleyici araçlar olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.