1. HABERLER

  2. ASYA

  3. "Nükleer silah satın alabiliriz"
"Nükleer silah satın alabiliriz"

"Nükleer silah satın alabiliriz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan'a yapacağı iki günlük ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda konuşuyor.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Pakistan'dan nükleer silah alabiliriz. 3-5 tane yeter" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık konusundaki açıklamalarından bazıları şu şekilde:

(AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifi taslağı) Yapılan bu çalışmanın 'başkanlık' veya 'cumhurbaşkanlığı' olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Yeter ki burada her iki siyasi parti milletimize neyi takdim edecektir, bunu kendi aralarında görüşmek suretiyle kararını vereceklerdir.

"Benim kanaatim bir cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilmesi bir defa ülkedeki siyasi etkinliğin, aktif yapının zafiyet bulmasını getirir. Bunun için, böyle bir adım atılıyorsa ki 'fiili başkanlık' diye zaman zaman Sayın Bahçeli'nin ifade ettiği şekliyle yani cumhurbaşkanlığı sistemine bu şekilde girildiği anda, o zaman tabii ki partiden ilişkisinin kesilmesi doğru olmayacaktır. Partisiyle beraber bu yolu yürümesi, bu süreci işletmesi, şüphesiz ki hem mensubu olduğu partisini hem de cumhurbaşkanının kendisini güçlü kılacak ve çok daha kararlı, dayanışma içerisinde adımlar atılmış olacaktır."

PKK VE ALMANYA

Batı şu anda teröre yataklık yapıyor. Bunu AP'nin binalarında görüyoruz. Bir taraftan kalkacaksınız PKK'yı terör örgütü ilan edeceksiniz, öbür taraftan örgüt mensuplarına destek vereceksiniz. [Almanya'daki PKK varlığı] 13 milyar avro orada para toplamışlar.

Belçika sadece PKK'nın değil FETÖ'nün de önemli bir merkezi.

MISIR VE MURSİ

(Darbeyle görevden uzaklaştırılan eski Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'nin idam kararının bozulması) Adil bir süreç Sayın Mursi ve arkadaşları için işletilmemektedir. Şu anda onlar, mağdur, mazlum durumdadır. Mağdur ve mazlum durumda olan Mursi ve arkadaşlarına karşı sadece yeniden yargılanma yolunun açılması değil, onların bir an önce serbest bırakılması aslolandır.

Kaynak: Dünya Bülteni

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.