Nuseyrat kampına düzenlenen saldırıda ölen Filistinlilerin sayısı 274'e yükseldi

Nuseyrat kampına düzenlenen saldırıda ölen Filistinlilerin sayısı 274'e yükseldi

İsrail'in rehinelere canlı ulaşabilmek için Nuseyrat mülteci kampına düzenlediği kanlı baskında hayatını kaybedenlerin sayısının 274'e yükseldiği bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Pazar günü yaptığı açıklamada, İsrail'in Cumartesi günü Gazze'nin orta kesimindeki Nuseyrat mülteci kampına düzenlediği saldırılarda en az 274 Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve 698 Filistinlinin de yaralandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana en az 37.084 Filistinlinin yaşamını yitirdiği ve 84.494 Filistinlinin de yaralandığı belirtildi.

Nuseyrat baskını

İsrail işgal güçleri dün Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Nuseyrat mülteci kampına düzenledikleri ani baskında 4 İsrailli rehineye canlı olarak ulaşmıştı.

Baskın esnasında İsrail'e ait savaş uçakları bölgede birden fazla hava saldırısı gerçekleştirdi. Bu saldırılar neticesinde tamamı sivillerden oluşan çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

Birçok Batılı ülke İsrail'in 4 rehineye canlı olarak ulaşmasını tebrik ederken aynı operasyonda katledilen 274 Filistinliden bahsetmedi.

Kaynak: Mepa News

uyg.gif

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum