1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Okulların açılması yeniden değerlendirilmeli"
"Okulların açılması yeniden değerlendirilmeli"

"Okulların açılması yeniden değerlendirilmeli"

Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, artan koronavirüs vakaları nedeniyle okulların açılmasının tekrar değerlendirilebileceğini söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hürriyet’e konuşan Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Ankara’da yaşanan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka artışına dikkati çekerek “Ankara Şehir Hastanemizin Acil Tıp Kliniği'ne başvuran ‘olası vaka’ sayımız haziran ayının başında iki rakamlı sayılara kadar inmişti. Şu anda ‘olası vaka’ tanımına uyan başvuru sayısının üç rakamlı sayılara yükseldiğini söyleyebilirim” dedi.

Kayıpmaz, tablonun devam etmesi durumunda okulların açılmasının yeniden değerlendirilip değerlendirilmeyeceği sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Değerlendirmeye alınması gerekir. Ağustos ayı içerisinde yeni vaka sayımızı ne kadar düşürürsek, diğer solunum yolu enfeksiyonlarının da artış göstereceği sonbahar aylarına o kadar hazırlıklı girerdik. Tedbirsizlik, okulların uzaktan eğitimle mi, örgün eğitimle mi, yoksa karma modelle mi açılacağına dair Milli Eğitim Bakanlığımızın alacağı kararları etkileyecektir."

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler