1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Pakistan, Tinder dahil 5 'çöpçatanlık uygulamasını' yasakladı
Pakistan, Tinder dahil 5 'çöpçatanlık uygulamasını' yasakladı

Pakistan, Tinder dahil 5 'çöpçatanlık uygulamasını' yasakladı

Pakistan'da aralarında Tinder ve Grindr'in de bulunduğu 5 çevrimiçi "çöpçatanlık uygulaması" 'ahlaksızlığı yayma' gerekçesiyle engellendi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu dün yaptığı açıklamada, çöpçatanlık ve canlı yayın uygulamaları Tinder, Tagged, Skout, Grindr ve SayHi'in yasalara uygun davranmadığından dolayı yasaklandığını açıkladı.

Açıklamada, uygulamalardan flört etme hizmetini kaldırmaları ve canlı yayın akışı içerini denetlemeleri talep edildiği, ancak şirketlerden olumlu yanıt alınmadığından dolayı bu kararın alındığı ifade edildi.

Yerel yasalara uygun davranılması ve 'ahlak dışı' içeriğin denetlenmesi durumunda, uygulamaların yeniden erişime açılacağı da belirtildi.

Pakistan, Temmuz ayında TikTok için müstehcen içerikleri kaldırması için 'son uyarı' yayımlamış, aynı nedenle canlı yayın uygulaması Big Live’ı de 10 günlüğüne engellemişti.

Pakistan Telekomünikasyon Kurumu  yetkililer, geçen hafta Youtube'dan da 'edebe aykırı, ahlaksız, çıplaklık ve nefret söylemini içeren görüntüleri' derhal kaldırmasını istemişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.