1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Papa katliamların yaşandığı Myanmar'a gidecek
Papa katliamların yaşandığı Myanmar'a gidecek

Papa katliamların yaşandığı Myanmar'a gidecek

Papa Francis'in kasım ayı içinde şu an büyük katliamların yaşandığı Myanmar'a bir ziyarette bulunacağı açıklandı

A+A-

Papa Francis, Müslümanlara yönelik şiddet ve katliamın uygulanmaya devam edildiği Bangladeş ve Myanmar'a ziyaret düzenleyeceğini açıkladı.

Vatikan'dan yapılan açıklamada ziyaretin Kasım ayında gerçekleşeceği belirtildi.

Öte yandan Myanmar hükümetinin zalim uygulamalarından kaçmaya çalışan Rohingyalı 90 müslümanın Bangladeş sınırında tutuklanarak Myanmar hükümetine teslim edildi belirtildi.

Vatikan'dan bugün yapılan açıklamada, Katoliklerin liderinin 27-30 Kasım tarihinde Myanmar'da 30 Kasım- 2 Aralık tarihlerinde de komşu Bangladeş'te olacağı bildirildi.

Myanmar'a yapılan ziyaret, eskiden Burma olarak bilinen ülkedeye şimdiye kadar herhangi bir papa tarafından yapılacak ilk ziyaret olacak. Eski Papa 2. Jean Paul, 1986'da Bangladeş'i ziyaret etmişti.

Francis pazar günü yaptığı açıklamalarda Myanmar'da zulüm gören Rohingyalıları savunarak, Myanmar'daki Müslüman azınlığa yapılan zulmün son derece "üzücü" olduğunu dile getirdi.

Papa pazar ayininde, "Ben onlara yakın olduğumu ifade etmek isterim ve hepinizden Rabbin onları kurtarmasını ve iyi niyetli kadın ve erkeklerin kendilerine yardım etmelerini ve haklarını tam olarak temin etmelerini istemelerini rica ediyorum." dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.