1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Perinçek: Rusya'ya yaptırım Türkiye'ye yaptırımdır
Perinçek: Rusya'ya yaptırım Türkiye'ye yaptırımdır

Perinçek: Rusya'ya yaptırım Türkiye'ye yaptırımdır

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, ABD'nin Rusya'ya uyguladığı yaptırımların Türkiye için olağanüstü olanaklar sunduğunu dile getirerek Perinçek, yaptırımları tanımama çağrısında bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD'nin Rusya'ya uyguladığı yaptırımların Türkiye için olağanüstü olanaklar sunduğunu dile getirerek Perinçek, yaptırımları tanımama çağrısında bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezi'nde 'Türkiye için Ekonomide ve Güvenlikte Tarihi Fırsatlar' konulu basın açıklaması yaptı.

Rusya'nın Ukrayna'ya dönük harekatı sonrası ABD'nin uyguladığı yaptırımların, Türkiye için olağanüstü olanaklar sunduğunu söyleyen Perinçek, "Türkiye önüne çıkan altın fırsatı değerlendirerek hem kendi ekonomisi ve güvenliğinde büyük çözüme yönelir hem de uluslararası dengeleri etkileyecek yeni dünyanın kuruluşuna tarihi katkıda bulunur" dedi.

"Barışçıl bir yeni düzen geliyor"

Perinçek, “Barışçı bir yeni düzen geliyor. Asya ülkelerinin getirdiği bir düzen. Burada Türkiye'ye ve diğer Türk devletlerine roller sunmaktadır bu süreç. Türkiye bu tarihi rolleri, bu tarihi fırsatı değerlendireceği bir döneme girmiştir. Rusya'ya ve İran'a olan yaptırımları tanımayacağız. Bizim komşularımıza yaptırım Türkiye'ye yaptırımdır. Rusya'ya yaptırım Türkiye'ye yaptırımdır" diye konuştu.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.