Perinçek'ten Erdoğan'ın 'seferberlik' ilanına destek

Perinçek'ten Erdoğan'ın 'seferberlik' ilanına destek

Doğu Perinçek, "Vatan Partisi olarak milli seferberliğin en önündeyiz" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal canlı yayınında yaptığı açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'milli seferberlik' söylemini değerlendirdi. "Vatan Partisi olarak milli seferberliğin en önündeyiz" diyen Perinçek, "ABD, PKK'yı, FETÖ'yü, IŞİD'i Türkiye'nin üzerine sürmekte" dedi.

Bazılarının seferberlik ilanına ‘savaş aleyhtarlığı' bahanesiyle karşı çıkabileceğini de belirten Perinçek, "Türkiye'nin vatan savunmasına karşı çıkan, 'Saray savaşı' gibi o teraneleri tekrarlayan bazı yaygaralarla da karşılaşacağız" ifadelerini kullandı.

Ulusal Kanal canlı yayınına bağlanan Perinçek, şunları söyledi: "Seferberlik ilanı için bir hukuki süreç gerekiyor. Seferberliğin nedenleri anayasanın 122. maddesinde belirtilmiş bulunuyor. Burada milletin bölünmezliğini içten veya dıştan kuşatan şiddet hareketinin ortaya çıkması var. Bugün bu koşullar vardır. Bu yüzden Vatan Partisi tam 1 yıl önce 19-29 Aralık 2016 günü seferberlik ilan edilmesinin gereklilik olduğunu belirtmiştir.

Cumhurbaşkanının seferberlik ilan ediyorum demesi yetmiyor, hukuki sürecin anayasaya göre düzenlenmesi lazım. Bu süreç şöyle işliyor: Cumhurbaşkanlığı başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanacak. Milli Güvenlik Kurulu'nun görüşü alınacak. Resmi Gazete'de yayınlanacak. TBMM olağanüstü toplantıya çağırılarak ve seferberlik onaylanacak.

Biz Vatan Partisi olarak bu milli seferberliğin en başındayız. Türkiye içten ve dıştan tehditlerle karşı karşıya ama bunun üstünden gelecek. ABD; PKK'sını, FETÖ'sünü ve IŞİD'ini Türkiye'nin üzerine sürmektedir. Burada devlet ve millet olarak topyekun bir mücadeleye ihtiyacımız var.

Savaş aleyhtarlığı adı altında Türkiye'nin vatan savunmasına karşı çıkan, 'Saray savaşı' gibi o teraneleri tekrarlayan bazı yaygaralarla da karşılaşacağız. Kimileri çıkıyor; ‘bu seferberlik nereden çıktı' diyor. Anayasa'nın 122. maddesini, 10. maddesini okumuyorlar, bilmiyorlar."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.