1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Peşmerge, yeni doğan çocuğuna 'Trump' adını verdi
Peşmerge, yeni doğan çocuğuna 'Trump' adını verdi

Peşmerge, yeni doğan çocuğuna 'Trump' adını verdi

PKK'nın Suriye uzantısı PYD de yeni doğan bebeklere 'Obama' ismini koyma furyası başlatmıştı.

A+A-

Duhok’un Şeyhan ilçesinde yaşayan peşmerge Hasan Cemil, yeni doğan oğluna ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump'ın ismini verdi.

Ortadoğu’da ilk kez bir kişi Donald Trump’a olan sevgisini böyle ifade etmiş oldu.

Peşmerge Hasan Cemil, Trump'a hayran olduğunu ve seçim kampanyası boyunca da kazanmasını istediğini, bu nedenle 23 Kasım'da doğan çocuğuna onun adını verdiğini söyledi.

Peşmerge Güçleri (Zerevani Kuvvetleri) Özel Kuvvetler peşmergesi Cemil, Ninova Ovası’nda görev yapıyor.

Şimdiden "Kürt Trump'ın Babası" olarak anılmaya başladığını söyleyen Hasan Cemil, eşiyle aldıkları bu kararın akrabaları tarafından da olumlu karşılandığını, hiç eleştiri almadığını ifade etti.

Cemil’in, Trump dışında Reşit ve Melek adında 2 çocuğu daha bulunuyor. 

Kobani'den sonra da 'Obama' furyası

PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD'nin Kobani kentini tamamen IŞİD'e kaptırmak üzereyken, ABD, Peşmerge güçleri ve Türkiye'den yardım görerek tekrar şehir hakimiyetini sağlayarak ilerleyişe geçmesi sonrası da buna benzer bir akım başlatılmıştı. Kobani'den kaçan ailelerin çocuklarına "Obama" ismi vermesi, PKK'ya yakın medya kanalları tarafından sıklıkla işlenmiş ve kalıcı bir bölgesel ortaklığın tesis edilmesi yönünde strateji geliştirilmişti.

Kaynak: AA, Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.