1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Petraeus: Afganistan müdahalemiz başarısızlıklarla dolu
Petraeus: Afganistan müdahalemiz başarısızlıklarla dolu

Petraeus: Afganistan müdahalemiz başarısızlıklarla dolu

CIA Başkanlığı da yapan Petraeus, ABD'nin Afganistan işgalinin başarısızlıklarla dolu olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Petraeus The Atlantic'te yayımladığı bir görüş yazısında, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin Batılı müttefiklerin bakış açısında değişimlere neden olduğunu ifade etti.

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin Batılı ve diğer ülkelerin ABD'ye olan güvenini yıktığını ve Washington'a "gerileme aşamasındaki büyük güç" olarak bakıldığını söyleyen eski CIA Başkanı da olan Petraeus, ülkesinin Afganistan işgali esnasında beklenenden daha az başarı gösterdiğini kaydetti.

20 yıllık Afganistan işgali süresince ABD'nin büyük hatalar yaptığını ve defalarca yetersiz kaldığını vurgulayan Petraeus "Orada bulunduğumuz dönemde hatalarımızdan yeteri kadar kaçınmış olsaydık ve bunları telafi etseydik, tümüyle bir geri çekilme olmayabilirdi." ifadesini kullandı.

Öte yandan Petraeus, koalisyon ortaklarının ve ABD askerlerinin profesyonel ordu yeteneklerine rağmen Afganistan'da başarısız kaldıklarının altını çizdi.

Kaynak: Mepa News

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler