PYD 45 günde 400 kişiyi kaçırdı

PYD 45 günde 400 kişiyi kaçırdı

Suriye'nin kuzeyinde, PKK'nın Suriye uzantısı PYD, kendisine zorla silahlı militan sağlamak için 45 günde 400'den fazla kişiyi kaçırdı.

Suriye'nin kuzeyinde, PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin, kendisine zorla silahlı militan sağlamak için 45 günde 400'den fazla kişiyi kaçırdığı bildirildi.

18 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARI DA KAÇIRDI

Suriye'de yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, PYD, ülkenin kuzeyinde ele geçirdiği bölgelerde kişileri zorla silah altına alarak militan kazanmak için 45 günde aralarında 18 yaş altı çocukların da olduğu 400'den fazla kişiyi kaçırdı.

PYD'nin geçen aydan bu yana Haseke'nin kuzey köylerine düzenlediği baskınlarda 100 kişiyi, Halep'in kuzey kırsalı ve Afrin'de de 300 genci kaçırdığı belirtildi.

HALKIN PARALARINI ÇALIYORLAR

Militanların vatandaşların evlerine düzenlediği baskınlar sırasında halkın altın ve paralarını çaldığı, bazı araçlara el koyduğu ifade edildi.

PYD'nin ele geçirdiği bölgelerde evlere baskın düzenlemeyi sürdürdüğü kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.