1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Rus Ulusal Muhafızları Belarus'ta savaş tatbikatı yapıyor
Rus Ulusal Muhafızları Belarus'ta savaş tatbikatı yapıyor

Rus Ulusal Muhafızları Belarus'ta savaş tatbikatı yapıyor

Rus Ulusal Muhafızları‘nın özel kuvvetleri, protestoların devam ettiği Belarus’ta savaş tatbikatları yapıyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rus Ulusal Muhafızları‘nın özel kuvvetleri, protestoların devam ettiği Belarus’ta savaş tatbikatları yapıyor. Belarus Savunma Bakanlığı’na göre, geçtiğimiz günlerde Belarus’ta Belarus ve Rus özel kuvvetleri arasında "atış yarışması" düzenlendi.

Inform Napalm'in haberine göretatbikat sırasında keskin nişancılar, "yasadışı silahlı oluşumları önlemek ve etkisiz hale getirmek için" ikili olarak yarıştı. Yarışmaya özel birim Lynx ile Rusya’dan 604. özel birim Vityaz’ın da katıldığı kaydedildi. Organizasyonel olarak, her iki özel birim de Rus Ulusal Muhafızlarına bağlı.

Belarus tarafında ise, iki ordu birimi, 5. Özel Tugay ve Belarus Özel Kuvvetlerinin 33. Özel Birimi görev aldı.

Donbas’taki Rus oluşumlarıyla iş birliği

Belarus güvenlik güçlerinin temsilcileri, Ukrayna’ya yönelik askeri saldırıda yer alan Rus oluşumlarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor. Rusya’nın işgal edilmiş Donetsk ve Luhansk bölgelerindeki askeri varlığını güçlendirmek için Ulusal Muhafız özel kuvvetlerini kullandığı da biliniyor.

Belarus’ta Ulusal Muhafız birlikleri

Özellikle Ağustos ayında, Belarus kitlesel protestolarının ilk haftasında Lukaşenko rejimiyle yapılan gizli müzakerelerin ardından, Vladimir Putin’in Belarus’ta yeni oluşturulan bir Ulusal Muhafız birimleri rezervini konuşlandırmaya hazır olduğunu duyurmuştu. Bu, Belarus ve Rusya’nın üst düzey askeri liderlerinin, Belarus’taki barışçıl protestoları bastırmak için güç kullanmak için koordineli bir stratejiye sahip oldukları ifade ediliyor.

tg-003.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler