Rusya: Ateşkesi reddeden gruplar sorununu çözün

Rusya: Ateşkesi reddeden gruplar sorununu çözün

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye "ateşkesi reddeden gruplara dair sorunu çözme" çağrısında bulundu

Sputnik Türkiye'nin haberine göre; Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ateşkesi reddeden gruplar üzerinde etkiye sahip olan herkesi, öncellikle de ABD’yi, müttefikleriyle olan bu sorunu kararlı bir şekilde çözüme kavuşturmaya çağırıyoruz. Onlardan beklenen provokasyonların Suriye’de siyasi çözüm fırsatını yok etmesine izin verilmemeli” dendi.

Suriye’de Nusret Cephesi (Şam'ın Fethi Cephesi) dahil 21 muhalif grubun ateşkesi reddettiği hatırlatılan açıklamada, “Bu birlikler, Suriye hükümetine karşı silahlı mücadeleyi son kurşuna kadar sürdürme niyetinde. Bu reddin, Rusya ve ABD’nin ateşkesi güçlendirme, insani sorunları çözme ve Suriyeli taraflar arasında kapsamlı siyasi süreci başlatma çabalarına karşı bariz bir meydan okuma olduğunu düşünüyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bakanlık, "açık bir biçimde Nusret Cephesi'yle (Şam'ın Fethi Cephesi) bağlantılarını kesmek istemediklerini ilan eden aşırılıkçıların Suriye’ye kanlı gündemi dayatmasına izin vermemek için mümkün olan her şeyin yapılması gerektiğini" kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.