Rusya Başkonsolosluğu'nda 'Halep' protestosu

Rusya Başkonsolosluğu'nda 'Halep' protestosu

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) üyeleri, Rus Başkonsolosluğu önünde Halep'teki saldırıları protesto etti.

MTTB üyeleri, Halep'teki saldırıları protesto etti. Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen grup, sloganlar eşliğinde Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğuna yürüdü.

MTTB Genel Sekreteri Mehmet Akif Olgun, burada yaptığı açıklamada, abluka altında olan, insani yardım malzemelerinin giriş yapamadığı Halep'te bir süredir ağır bombardımanın ve sivil katliamların yaşandığını söyledi.

Haksözhaber'de yer alan habere göre Halep'te binlerce masum, kadın ve çocuğun bombardımanlar sebebiyle ölümle karşı karşıya olduğunu belirten Olgun, "Halep Müslümanları aylardır kuşatma altında hayatta kalma mücadelesi veriyor. Milyonlarca insanı açlığa, susuzluğa, göçe zorlayan zulüm gün geçtikçe şiddetini artırıyor. İstanbul'un, Diyarbakır'ın, Konya'nın, Erzurum'un öz kardeşi Halep ölüyor. Çanakkale’de sayısız şehidi yatan Halep bugün yanıyor. Tüm olanlara rağmen Halep bugün ayakta kalmaya çalışıyor, direniyor, katliam devletlerine boyun eğmiyor." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.