1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Rusya: Halep'ten çıkmayan savaşçılar, 'terörist' muamelesi görecek
Rusya: Halep'ten çıkmayan savaşçılar, 'terörist' muamelesi görecek

Rusya: Halep'ten çıkmayan savaşçılar, 'terörist' muamelesi görecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Doğu Halep'teki muhalif güçlerin varlığını değerlendirdi ve rejime desteklerini yineledi.

A+A-

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Reuters'a yaptığı açıklamada. "Halep'te bulunan tüm muhalif güçlerin artık terörist olarak muamele göreceğini" söyledi.

Rus bakan, "Onlara Suriye ordusunun ilerlemesine rağmen şehirden çıkma fırsatı vermiştik" dedi.

Rusya bugüne kadar, sivil-asker ayrımı yapmadan Halep'te düzenlediği bombardımanın gerekçesi olarak Şam'ın Fethi Cephesi -eski adıyla Nusra Cephesi-'nin şehirdeki varlığını gösteriyordu.

Lavrov Halep'e yönelik operasyonların artarak devam edeceğini söyledi ve ABD ile aralarında Doğu Halep konusunda anlaşma olduğunu ima etti.

Lavrov, Halep konusunda ABD ile bu hafta içinde Cenevre'de tekrar görüşmeye başlayacaklarını bildirdi. Suriye rejimi-İran-Rusya ittifakı, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump koltuğuna oturmadan önce Halep'i tamamen ele geçirmeyi hedefliyor. 

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.