1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Rusya Suriye’deki askeri varlığını azaltıyor
Rusya Suriye’deki askeri varlığını azaltıyor

Rusya Suriye’deki askeri varlığını azaltıyor

Rusya Genelkurmay Başkanı, 'Başkomutan' Putin’in kararıyla, Suriye’deki asker sayısını azaltmaya başladıklarını bildirdi.

A+A-

Haber ajansları, Rusya'nın Suriye'de bulunan asker sayısını azaltmaya başladığını duyurdu.

Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov'un TASS haber ajansında yer alan açıklamasında, "Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetler Başkomutanı (Devlet Başkanı) Vladimir Putin'in kararıyla, Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'deki güçlerini azaltmaya başlıyor” ifadelerine yer verdi.

Gerasimov, Suriye'nin Akdeniz kıyılarında görevde olan Amiral Kuznetsov uçak gemisi yönetimindeki deniz filosunun ülkeden ilk ayrılacak grup arasında yer alacağını belirtti.


Putin, Aralık ayında, Suriye'deki muhalif gruplar ve Suriye hükümeti arasında ateşkes sağlanması durumunda Rusya’nın Suriye'deki asker varlığını azaltmayı kabul etmişti. 2016 yılının Mart ayında da Rus askerlerinin Suriye'den çekilmeye başladığına yönelik haberler çıkmış ancak gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.