1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Rusya: Türkiye ile karşı karşıya gelme riskini önleyebiliriz
Rusya: Türkiye ile karşı karşıya gelme riskini önleyebiliriz

Rusya: Türkiye ile karşı karşıya gelme riskini önleyebiliriz

Kremlin’den yapılan açıklamada Rusya’da Türkiye ile doğrudan çatışma riskinin minimuma indirilmesinin umulduğu ifade edildi.

Amerika'nın Sesi
A+A-

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin arasında yapılacak zirveye işaret etti.

Peskov, “İki ülke ordusundaki arasındaki yakın temas sayesinde, Türkiye ile doğrudan sahada karşı karşıya kalma riskinin kesinlikle minimuma inmesini umuyoruz” dedi. Sözcü Peskov bu ifadeleri gazetecilerin iki ülke ordusunun çatışma riskini sorması üzerine sarf etti.

Peskov ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında olası bir zirveye ilişkin görüşmelerin de sürdüğünü söyledi.

Rusya ayrıca Birleşmiş Milletler tarafından yapılan, Rusya’nın geçen yıl Suriye’de savaş suçu işlediğine dair açıklamaları da reddetti. Sözcü Peskov, “Bu iddiaları güçlü bir biçimde reddediyoruz. Komisyonun sahada neler olduğuna dair güvenilir bilgi sahibi olamadığı açık” dedi.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler