1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Rusya 'uzlaşma' arıyor: Trump ile temas kurmaya başladık
Rusya 'uzlaşma' arıyor: Trump ile temas kurmaya başladık

Rusya 'uzlaşma' arıyor: Trump ile temas kurmaya başladık

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, müstakbel ABD Başkanı Donald Trump’ın ekibinde yer alacak kişilerle temas kurmaya başladıklarını açıkladı.

A+A-

Mihail Bogdanov, "Washington'da, yeni başkana yardım edeceği muhtemel olan kişilerle bağlantı kurmaya başladık” şeklinde konuştu.

Moskova'da düzenlenen bir programda konuşan Bogdanov, "Washington'da yeni başkana yardım etmesi muhtemel kişilerle temas kuruyoruz. Hem görev süresi dolan hem de yeni gelecek ABD yönetiminin, Suriye krizinin Rusya olmadan çözülemeyeceğini bilerek hareket etmesini umut ediyoruz. Biz açık bir diyaloğa hazırız." dedi.

Esed rejiminin sıkı müttefiki olan Rusya’nın Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, müstakbel ABD Başkanı ile birlikte Suriye savaşının bitirilmesinde yeni yaklaşımların ortaya çıkmasını umduklarını kaydetti.

ABD Başkanı seçilen Donald Trump'ın Suriye savaşında bir dönüm noktası olabileceği düşünülüyor. 45'inci Başkan Trump, seçim kampanyası boyunca ABD'nin Suriye politikasının önceliğinin Baas rejimi lideri Beşar Esed'a karşı savaşmak olmayacağını belirtmişti.

Bogdanov ayrıca IŞİD'le mücadelede Irak hükümetine silah ve askeri teçhizat yardımı yoluyla destek olduklarını belirterek, bu şeklide Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasına katkı sağladıklarını ileri sürdü. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.