Rusya'da ulusal yas ilani

Rusya'da ulusal yas ilani

Rusya Savunma Bakanlığı'na ait 92 kişiyi taşıyan uçağın Karadeniz'e düşmesinin ardından ülkede ulusal yas ilan edildi.

Rusya Savunma Bakanlığı‘na ait TU-154 tipi uçak Rusa'nın Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinden yerel saatle 05:40'ta havalandıktan kısa bir süre sonra henüz nedeni belli olmayan bir sebeple düştü. Rusya Savunma Bakalığı, kazada uçakta bulunan herkesin hayatını kaybettiğini bildirdi. Yetkililer uçağın enkaz parçalarına kıyıya bir buçuk km mesafede ulaşıldığını duyurdu.

Rus haber ajansı RIA, güvenlik yetkililerine dayandırdığı haberinde düşme nedeninin henüz belirlenemediğini ancak yetkililerin teknik bir arıza ve pilotaj hatası üzerine yoğunlaştığını bildirdi. Rus Interfax haber ajansı da uçağın radardan kaybolmadan önce acil durum sinyali vermediğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı olayla ilgili incelemenin devam ettiğini belirtirken, uçağın düşüş nedeniyle ilgili bilginin incelemeler tamamlandıktan sonra yapılabileceğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gelişmelerle ilgili sürekli bilgilendirildiği belirtildi. Vladimir Putin, pazartesi günü için Rusya'da ulusal yas ilan etti.

Uçakta 64 Kızıl Ordu Korosu mensubu vardı

Suriye'ye doğru havalandıktan sonra düşen askeri uçakta savaştaki askerlere moral vermek için yılbaşında gösteri düzenleyecek Rus Kızıl Ordu Korosu ve dansçılarının yanı sıra gazeteciler de bulunuyordu.

Dünyanın en büyük ordu korosu olan ve savaş bölgelerinde görev yapan askerlere moral vermek amacıyla 1928'de kurulan Kızıl Ordu Korosu, değişik birliklerden farklı rütbelerde subay ve askerlerin görev aldığı solist, koro elemanları, orkestra ve dans gruplarından oluşuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.