1. HABERLER

  2. BALKANLAR

  3. Rusya'dan Bosna'ya 'NATO' tehdidi: Ukrayna örneği gibi olabilir
Rusya'dan Bosna'ya 'NATO' tehdidi: Ukrayna örneği gibi olabilir

Rusya'dan Bosna'ya 'NATO' tehdidi: Ukrayna örneği gibi olabilir

Rusya'nın Saraybosna Büyükelçisi İgor Kalabuhov, Bosna'nın NATO'ya üye olma konusunda karar verme hakkına sahip olduğunu ancak Moskova'nın da bu karara tepki gösterme hakkı olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya'nın Saraybosna Büyükelçisi İgor Kalabuhov, Bosna'nın NATO'ya üye olma konusunda karar verme hakkına sahip olduğunu ancak Moskova'nın da kendi çıkarlarına göre bu karara tepki gösterme hakkı olduğunu söyledi.

Kalabuhov ayrıca, "Ukrayna örneğinde beklentilerimizin ne olduğunu gösterdik." dedi.

Rusya'nın Saraybosna Büyükelçisi İgor Kalabuhov, Bosna'nın olası NATO üyeliğine tepki göstereceklerini belirterek "Ukrayna örneğinde beklentilerimizin ne olduğunu gösterdik" dedi. Kalabuhov, Federalna Televziyon kanalında bir programda yaptığı açıklamada, "Eğer Bosna Hersek herhangi bir birliğin üyesi olmaya karar verirse, bu ülkenin iç işlerine tabi bir konudur. Fakat Rusya'nın tepkisi de olacaktır." dedi.

Bir tehdit olması durumunda, hareket edeceklerini belirten Kalabuhov, "Ukrayna örneğinde beklentilerimizin ne olduğunu gösterdik." diye konuştu. Büyükelçi Kalabuhov, Rusya'nın plan hazırlıkları içinde olduğunu iddia eden Avrupa'nın "en büyük tehlike" olduğunu ileri sürdü.

Kaynak: T24, Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum