Rusya'nın Dağıstan'da düzenlediği operasyonda üç kişi gözaltına alındı

Rusya'nın Dağıstan'da düzenlediği operasyonda üç kişi gözaltına alındı

Dağıstan'da Rusya tarafından üzenlenen operasyonlarda herhangi bir çatışma yaşanmış değil.

Rus haber ajanslarının Ulusal Terörle Mücadele Komitesi'ne dayandırarak verdiği habere göre Rusya, Dağıstan'ın güney bölgesinde "terörle mücadele operasyonu" düzenleyerek Pazar sabahı itibariyle 3 kişiyi gözaltına aldı.

Rusya, 22 Mart'ta Moskova'da bir konser salonunda meydana gelen ve en az 144 kişinin ölümüyle ülkede son 20 yılın en ölümcül saldırısı olan toplu katliamın ardından alarm durumunda.

Ulusal Terörle Mücadele Komitesi konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Güvenlik birimleri bir dizi terör eylemi planlayan 3 kişiyi gözaltına aldı. Suçluların gözaltına alındığı yerlerde yapılan incelemede otomatik silahlar, mühimmat ve kullanıma hazır bir el yapımı patlayıcı cihaz bulundu."

Daha önce komite, şüphelilerin güvenlik güçleri tarafından başkent Mahaçkale ve Dağıstan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Kaspiysk'in yerleşim bölgelerindeki birkaç dairede gözaltına alındığını söyledi.

Düzenlenen operasyonlarda herhangi bir çatışma yaşanmış değil.

Mahaçkale Belediye Başkanı Yusuf Umavov'a göre, hem Mahaçkale hem de Kaspiysk'teki "terörle mücadele operasyon uygulaması" yerel saatle 12.00'de sona erdi.

Kaynak: Mepa News, Reuters

wp.gif

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.