1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Sağlık Bakanı Koca: İstanbul'da vakalar yüzde 50 arttı
Sağlık Bakanı Koca: İstanbul'da vakalar yüzde 50 arttı

Sağlık Bakanı Koca: İstanbul'da vakalar yüzde 50 arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul'da vaka sayılarında son 1 ayda yüzde 50 artış yaşandığını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. İstanbul'da artışın, Ankara'da azalmanın olduğunu dile getiren Bakan Koca şunları söyledi:

- Son 1 hafta içinde İstanbul, Bursa, Denizli, Kahramanmaraş'ın da içinde olduğu bazı illerimizde artışlar olmuştur.

- İstanbul'da son 1 ay içindeki artış ortalama yüzde 50 oranında, Ankara'da azalma yüzde 60 kadar oldu. Yani yüzde 40'a kadar, neredeyse üçte birine kadar inmiş durumda. Fakat son 3 günde yüzde 60 azalıştan sonra, yüzde 4 gibi bir artışı görüyoruz. Yatışlarda daha bir değişiklik olmadığını, yatışa yansımadığını görmüş oluyoruz. O nedenle bu azalışla birlikte bu artışın önümüzdeki günlerde daha yakın tedbirlere uyarak azalmasını mutlak sağlamalıyız.

- İzmir son 1 ay içinde yaklaşık yüzde 50 azalış. İzmir'de de son 3 günde yüzde 5'e yakın bir artış görüyoruz. Genel seyrin İzmir'de iyi olduğunu ama orada da özellikle son günlerdeki bu kısmi artışla tedbirlerin daha yoğun bir şekilde, hassasiyetle devrede olması gerektiğini görmüş oluyoruz.

- Bursa'da yüzde 35 artış, Kocaeli'nde yüzde 30 artış, Denizli'de yüzde 35 artış, Balıkesir'de yüzde 50'ye yakın artış, Kahramanmaraş'ta yüzde 25'e yakın artış, Bilecik'te sayı az olmak birlikte yüzde 50 artış olduğunu son aya göre görmüş oluyoruz.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler