1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Sağlık Bakanlığı: TBMM yüksek riskli koronavirüs bölgesi
Sağlık Bakanlığı: TBMM yüksek riskli koronavirüs bölgesi

Sağlık Bakanlığı: TBMM yüksek riskli koronavirüs bölgesi

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan programda TBMM 'yüksek riskli bölge' olarak tanımlandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Meclis’te 4 milletvekilinden sonra bir kameramanda da koronavirüs çıktı. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan programda TBMM yüksek riskli bölge olarak tanımlandı.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs salgınına ilişkin hazırladığı ‘Hayat Eve Sığar’ programında il il, ilçe ilçe, sokak sokak vaka sayısı ve artış görülebiliyor. ‘Yoğunluk’ bölümüne tıklandığında bölgedeki salgın durumuna bağlı olarak ‘az, ‘orta’ ve ‘yüksek’ riskli seçenekleri çıkıyor.

TBMM yerleşkesinde iken yoğunluk ‘yüksek riskli bölge’ olarak dikkat çekiyor. Öte yandan Meclis’teki vaka sayıları da artıyor. Önceki gün yapılan yaklaşık 600 testten bazıları pozitif çıktı. Meclis TV’de çalışan bir kameramanda koronavirüs tespit edildi.

GazeteDuvar'ın haberine göre, Meclis Başkanlığı, kameraman ile yakın temasta olan kişileri uyararak ‘test yaptırın’ uyarısında bulundu. Son dönemde TBMM’de salgının artması dikkat çekiyor. Daha önce HDP’li 3 vekil ile AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun testi pozitif çıkmıştı.

Tanal'ın testi negatif çıktı 

Bu arada salgın tedbirleri nedeniyle baro başkanlarının Ankara mitingine izin verilmezken Meclis Adalet Komisyonu’ndaki baro teklifiyle ilgili görüşmeler sabaha kadar sürmüştü. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın görüşmeler sırasında milletvekili arkadaşlarına, terlediğini ve boğazının ağrıdığını söylemesi koronavirüs endişesine neden olmuştu.

Tanal CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bir grup milletvekili tarafından koronavirüs testi yapılması için Meclis revirine götürüldü. Revirde yapılan test negatif çıkarken, ikinci test için Güven Hastanesi’ne gidildi. Buradaki testin ardından hastaneden ayrılan Tanal’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler