Samsung'un katlanabilir telefonu eylülde satışa sunuluyor

Samsung'un katlanabilir telefonu eylülde satışa sunuluyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un eylülde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, deneme sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle satışı ertelenen katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un eylül ayında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Yazılı açıklamayla katlanabilir ilk akıllı telefonunun satışa hazır olduğunu belirten şirket, cihazda bir takım önemli değişiklikler yapıldığını belirtti.

Buna göre Galaxy Fold’da yapılan bazı değişiklikler şöyle:

  • Telefonun katlanabilir ekranı üzerindeki koruyucu tabakanın ebatları büyütüldü, bu tabakanın çıkarılmaması gerektiği daha belli hale getirildi,
  • Ekranın altına toz parçacıklarının girmemesi için daha fazla önlem alındı,
  • Cihazın katlanabilen kısmı güçlendirildi.

Samsung ayrıca, telefonun arayüzünde de gelişmeler yaptıklarına ve kullanımı zenginleştirmek için yeni uygulamalar oluşturduklarına değindi.

Geçtiğimiz nisan ayında Galaxy Fold, denemeleri ve geri bildirim yapmaları amacıyla bazı kişilere dağıtılmıştı. Ancak bu kişilerin karşılaştığı sorunlar nedeniyle şirket dağıttığı telefonları geri toplamış ve satışı ertelediğini duyurmuştu.

Uzmanlar yaşanan aksaklıklar nedeniyle tüketicilerin cihazı satın almaya daha az eğilimli olabileceğini söylüyor. Galaxy Fold'un yaklaşık 2 bin dolardan satışa sunulması bekleniyor.

wp-005.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.