1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sarıkaya: AK Partililer arasında dahi beklenti 2022 Kasım'da erken seçim
Sarıkaya: AK Partililer arasında dahi beklenti 2022 Kasım'da erken seçim

Sarıkaya: AK Partililer arasında dahi beklenti 2022 Kasım'da erken seçim

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, seçim tarihi konusunda değerlendirmede bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü yazısında seçim tarihinin öne taşınabileceğini iddia etti ve "Ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yapacaklarını duyurduğu mitinglerle "seçimi zorlamayı amaçladıklarını" söyleyen Sarıkaya, AK Partililer arasında ise daha ağırlıklı beklentinin 2022 Kasım olduğunu yazdı.

Sarıkaya, yazısında şunları kaydetti:

"Bir gerçek var ki Türkiye uzun süredir zaten seçim iklimine girdi… Bundan sonraki seçim erken değil, ancak zamanından bir süre önce yapılmış seçim olur… Bugün seçim kararı alınması halinde dahi, kış koşulları dikkate alındığında Mart sonundan önce seçim olması ihtimali düşüktür. Seçime bir yıl kala yapılan bütün seçimler de zamanından biraz önce yapılmış seçim olarak kabul edilir. Ankara’da AK Partililer arasında dahi ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında… Muhalefet ise bunu mümkün olduğunca ilkbahara çekme gayretinde, çünkü Haziran’da yapılan seçimlerin hiçbiri AK Parti’ye iyi gelmedi. İstanbul Haziran yerel seçimi ve öncesinde Kasım seçimi ile yenilenen 2015 Haziran seçimi de bunun sağlaması…"

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.