1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Savunma Bakanı Akar: Kabil Havalimanı konusunda talepleri değerlendirmeye hazırız
Savunma Bakanı Akar: Kabil Havalimanı konusunda talepleri değerlendirmeye hazırız

Savunma Bakanı Akar: Kabil Havalimanı konusunda talepleri değerlendirmeye hazırız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'ın başkenti Kabil'deki havalimanına dair soruları yanıtladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir gazetecinin Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın işletilmesine yönelik sorusunu yanıtladı.

Akar şu ifadeleri kullandı:

"Son 20 yıldır da Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti devletinin yaptığı görevlerle Afganların güven, huzur, refah içinde yaşamasını arzu ettiği bir ülkeden bahsediyoruz. Bu ülkenin insanlarının güven, refah içinde olmasını istiyor, bunun için gayret gösteriyoruz. Şu anda da oradaki durumu, son gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Bizim için uygun şartlar, durumlar oluşursa, Türkiye Cumhuriyeti olarak karar verme, karar alma süreçlerimizden de geçtikten sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarının ardından bu talepleri değerlendirmeye alıyor ve gerekli tavrımızı, hareket tarzlarımızı belirliyoruz. Afganistan ile tarihe dayanan ilgimiz, tarihi geçmişimiz, ortak değerlerimiz var. Gelişmeleri yakinen takip ediyor, değerlendiriyoruz. Durum ve şartlar uygun olursa, böyle de bir talep gelirse bunu da değerlendirmeye hazırız."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.