1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sedat Peker'in son videosundaki iddialar neler?
Sedat Peker'in son videosundaki iddialar neler?

Sedat Peker'in son videosundaki iddialar neler?

Hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı video serisinin 9'uncu bölümünü dolaşıma soktu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hakkında "suç örgütü liderliği" suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı video serisinin 9'uncu bölümünü dolaşıma soktu.

Euronews'in aktardığı habere göre serinin 9'uncu bölümünde Peker'in öne çıkan iddiaları şu şekilde:

"Belediyelerde rüşvet dernekler üzerinden dönüyor"

Sözlerine Türkiye'de yaşayan ve 40 yaş altında olan kişilere seslenerek başlayan Peker, "Size çalınan paraları anlatacağım. Belediyelerin dernekleri var. Oraya para yatırıyorsunuz. Sonra istediğiniz kadar kaçak kat yapıyorsunuz. Bu sebeple polis takibine de takılmıyor. Süleyman'ın (Soylu) akrabası var ya, Ankara'da onun yaptığı iş gibi. Bu onun belediye aksamı. Onun yaptığı dev iş. O bakanları falan herkesi yönlendiriyor." diye konuştu.

"Soylu'nun poliçe şirketi 57 kat büyüdü"

Peker, videolarında paylatığı bilgilerden bir tanesinin bile yanlış çıkması halinde elini keseceğini belirterek, "Ne dedik, bütün her şey ortaya çıkmadı. Engin Sigorta, hani Süleyman diyordu ya, 'Ben poliçe sesini çok seviyorum'. Şirketin 57 kat büyümüş, dünyanın neresinde böyle bir şey var. O poliçenin sesine ben de uyurum, herkes uyur" diyerek bir kez daha İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef aldı.

Peker videosunun devamında, dikkat çeken ayrıntılar ve konu başlıkları şöyle oldu:

"Bütün paramı dağıttım. Vatan sevgimden asla taviz vermem. Ama bana ajan dediniz. Beni bu dünyada sinirlendirecek iki şey vardı; ikisini de dediniz."

"Devletin içinde yer almayan bir kuruluş SADAT, şu anda orada yapılan ticaret ve silahlar... Uyuşturucu ağının devletle ne işi var?"

"Akit TV'nin yazı işleri müdür var Murat Alan. Sen saldırıya uğradığında hastaneye ilk gelen ben değil miydim? Ben sana en sevdiğim silahı verip, bir daha gelirlerse vur demedim mi? Sana cezaevinde ben bakacağım demedim mi? Göreceksiniz suç örgütünü.''

"Almanya'daki derneklere el altından para gönderdim. 10 bin değil çok daha fazlasını verdim. Seçim zamanı geldiğinde Ömer Külünk'ün arabasına para bırakırdım.'' dedi.

"Binali Yıldırım'ın oğlu 15 senede 15 milyar dolar servet yaptı"

Binali Yıldırım'ın oğlundan bahseden Peker, ''Sayın Başbakan... Senin oğlunu korumana gerek yok ki. 15 senede kaç milyar dolarlık servet yapmış. Sadece Hollanda ayağını biliyoruz. Hollanda devleti açıkladı diye... Senin çocuğun gerizekalı mı bırak o konuşsun" dedi.

Şimdi Metin Külünk'ten konuşacağız diyen Peker, ''Metin ağabeyi rezil etmeyeceğim, ne yaşadık onu anlatacağım'' ifadelerini kullandı.

'AK Parti'nin dağıttığı kahveler benim, bana bir lira dahi vermediniz"

Peker, ''Bana pislik mafya diyorlar ya, Ak Parti'nin seçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, seçim zamanı. Hepiniz içtiniz, Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi, benimdi o, hani ben pislik mafyaydım. Ulan onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı her yerde. Lan bir lira mı verdiniz, verdiyseniz hani fatura. Lan size yazıklar olsun'' dedi.

"Aydın Doğan'ın gazetesini bastık, 750 milyon dolara holdingi aldık"

Demirören ile ilgili iddialarda bulunan Peker, ''Biz gazeteyi bastık. Aydın Doğan kargaşalardan korktu verdi gazeteyi. 750 milyon dolara verdi hepsini. Aslından bir tanesi o kadar ederdi. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Bu 750 milyon doları ödemedi. Ana parayıda, faizinide ödemedi'' ifadelerini kullandı.

'FETÖ' suçlaması

Konuşmasında 'FETÖ' olarak anılan Gülen yapılanmasına da değinen Peker şunları söyledi:

"Ancak, şimdi ben böyle anlatınca kafanızda FETÖ işleri (...) Bunlar var ya, FETÖ'nün yanınde leblebi çekirdeği (oldukça önemsiz ve ufak). Bunlar (FETÖ) aklınız almaz diyorum kardeşim, dünyanın en kibar görüntülü en canavar varlıkları. (...) Bunlar (hedef aldığı siyasi isimleri kast ediyor) görüyorsunuz iki tane şah mat, hemen darmadağın. Bunlar bu kadar. Onlara (FETÖ) gücünüz yetmez. Bir kere Allah yardım ettik kurtulduk onlardan. Kısmen devam ediyor.

Peker, "bunlar gibi kişilerin yüzünden insanların bu soruşturmalara inancı kalmadı biliyor musunuz?" ifadelerini kullandı.

uygulamabanner.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler