1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Selvi: Sarıklı amiral TSK'dan ihraç edilecek
Selvi: Sarıklı amiral TSK'dan ihraç edilecek

Selvi: Sarıklı amiral TSK'dan ihraç edilecek

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kamuoyunda çokça tartışılan 'sarıklı amiral' görüntüleriyle ilgili olarak "TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim" dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın bir grup gazeteciyle gerçekleştirdiği görüşmeden detaylar aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da 'sarıklı amiral' görüntülerine tepki gösterdiğini belirten Selvi, Akar'a bu konudaki soruşturmayı sorduklarını söyledi. 

"Sözleşmeli statüsünde olduğunu ifade etti. İdari soruşturmanın sürdüğünün altını çizdi. Savunması istenmiş. Bu savunma general ve amirallerle ilgili soruşturmayı yürüten birim tarafından değerlendirilecek. Yani hukuki prosedür sürüyor" diyen Selvi, kendi edindiği izlenimi de şöyle paylaştı:

"Ama benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.