1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Sisi'nin BM konuşmasında 'Sirte ve Cufra' ayrıntısı: Karşı duracağız
Sisi'nin BM konuşmasında 'Sirte ve Cufra' ayrıntısı: Karşı duracağız

Sisi'nin BM konuşmasında 'Sirte ve Cufra' ayrıntısı: Karşı duracağız

Libya'daki duruma ilişkin açıklamada bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, 'Mısır, Sirte ve Cufra hattı ile temsil edilen kırmızı çizginin aşılmasına ulusal güvenliği ve halkının selametini korumak için karşı duracaktır' dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, bu yıl yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle online yapılan Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu'na video mesaj ile hitap etti.

Sisi konuşmasında, "Mısır halkının dost bir ülke (Etiyopya) tarafından inşa edilen Nahda Barajı projesiyle ilgili endişesinde ciddi artış var" diye konuştu.

"Sudan ve Etiyopya'daki kardeşlerimizle neredeyse 10 yılımızı titiz müzakerelerle geçirdik" diyen Sisi şöyle devam etti:

"Bu yıl boyunca, arka arkaya müzakereler yaptık ancak maalesef bu çabalar istenilen sonuçları vermedi. Nil bir tarafın tekelinde değildir ve Nil suları kardeşlerimizin haklarını da azaltmadan hayatta kalmak için bir zorunluluktur."

Libya'daki duruma da değinen Sisi, 'barış, güvenlik ve istikrarı sağlamak için Libya'daki bütün tarafları siyasi sürece dönmeye' çağırdı.

Sisi, "Buradan ilan ettik ve tekrarladık, Mısır, savaşın devam etmesi, Sirte ve Cufra hattı ile temsil edilen kırmızı çizginin aşılmasına ulusal güvenliği ve halkının selametini korumak için karşı duracaktır" ifadelerini kullandı.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler