Sokağa çıkma yasağına uymayan yaklaşık 19 bin kişiye işlem yapıldı

Sokağa çıkma yasağına uymayan yaklaşık 19 bin kişiye işlem yapıldı

Türkiye'de sokağa çıkma yasağına uymayan 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı.

Türkiye'de sokağa çıkma yasağına uymayan 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 31 ilde başlatılan iki günlük sokağa çıkma yasağının bu gece saat 24.00'te sona ereceği hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımız sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır. "

"Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir."

"Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere, göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz."

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.