1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. TÜRKİYE

  4. Soy ağacı uygulaması merak konusu: Hizmet ne zaman tekrar verilecek?
Soy ağacı uygulaması merak konusu: Hizmet ne zaman tekrar verilecek?

Soy ağacı uygulaması merak konusu: Hizmet ne zaman tekrar verilecek?

e-Devlet'in çökmesine neden olan soy ağacı uygulamasının ne zaman yeniden hizmete başlayacağı belli oldu.

A+A-

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün soyağacı sorgulama sistemini e-Devlet üzerinden vatandaşların hizmetine açma kararından sonra sistem kilitlenmişti. e-Devlet alt-üst soy sorgulama ne zaman başlayacak belli oldu. 

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, geçici olarak kapatılan sistem günlük kota uygulamasıyla önümüzdeki günlerde tekrar devreye girecek.

 EN GEÇ BİR HAFTA İÇİNDE YENİDEN AÇILIYOR

 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sistemdeki sorunun giderilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte çalışma başlattı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden üst düzey bir yetkili, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca çalışma yürütülüyor. Sistemin kapasitesinin yükseltilmesi söz konusu. Şu anda test çalışması yapıyoruz. 'Sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar soyağacı sorgulama yapılabilir' konusundaki çalışma sürüyor. En geç bir hafta içinde vatandaşlar yeniden soyağacı sorgulaması yapabilecek. Ancak günlük kota olacak. Kullanıcılardan ricamız, sakin olmaları” dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler