1. HABERLER

  2. SAVUNMA SANAYİ

  3. SSB Demir: ALTAY tankı için geliştirilen BATU tank motoru bu yıl çalıştırılacak
SSB Demir: ALTAY tankı için geliştirilen BATU tank motoru bu yıl çalıştırılacak

SSB Demir: ALTAY tankı için geliştirilen BATU tank motoru bu yıl çalıştırılacak

Savunma Sanayii Başkanı Demir, ALTAY tankı için BMC tarafından geliştirilen BATU tank motorunun 2021 yılı içinde çalıştırılacağını açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ALTAY tankı için BMC tarafından geliştirilen BATU tank motorunun 2021 yılı içinde çalıştırılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir, '2020 Değerlendirme ve 2021 Hedefler Toplantısı'nda konuştu.

Demir'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak."

"2021'de Hisar-A+ envantere girmeye devam edecek, Hisar-O+'nın testleri tamamlanacak ve sistem envantere girmeye hazır hale gelecek."

"Bu yıl ilk milli gemi savar füzesi Atmaca, yerli ve milli torpido Akya ve tanksavar silahı Karaok'un ilk teslimatları yapılacak."

"Bu yıl çok maksatlı amfibi hücum gemisi Anadolu, eğitim gemisi Ufuk teslim edilecek, İ sınıfı fırkateyn İstanbul suya indirilecek."

"Bu yıl ALTAY tankı için geliştirilen BATU tank motorunun ilk prototipi ile Yeni nesil Hafif Zırhlı Araçlar için geliştirilen UTKU motor ve transmisyonun ilk prototipi çalıştırılacak."

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler