1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Suudi Arabistan Dabık'ın IŞİD'ten alınmasından memnun
Suudi Arabistan Dabık'ın IŞİD'ten alınmasından memnun

Suudi Arabistan Dabık'ın IŞİD'ten alınmasından memnun

Suudi Arabistan, Suriye'nin kuzeyinde yer alan Dabık'ın, Türkiye destekli muhalifler tarafından IŞİD'ten alınmasını memnuniyetle karşıladı.

A+A-

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve terör örgütü  IŞİD için sembolik öneme sahip Dabık köyünün muhalifler tarafından ele geçirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Suudi Arabistan haber ajansı SPA'nın, Dışişleri Bakanlığından bir yetkilinin açıklamasına dayandırdığı haberde, stratejik öneme sahip Dabık'ın geri alınmasının IŞİD'e karşı kazanılmış büyük bir zafer olduğu ifade edildi.

Türkiye destekli Suriyeli muhaliflerin başarısının memnuniyetle karşılandığı belirtilen açıklamada söz konusu zaferin "terörün" yok edilmesi yolunda önemli bir adım olduğu kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) dün, Suriye'de Dabık köyü ve Soran beldesini IŞİD'den geri almıştı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.