1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Suudi Arabistan'da eşcinselliği özendiren oyuncaklar piyasadan toplanıyor
Suudi Arabistan'da eşcinselliği özendiren oyuncaklar piyasadan toplanıyor

Suudi Arabistan'da eşcinselliği özendiren oyuncaklar piyasadan toplanıyor

Suudi Arabistan'da yetkililer, alışveriş merkezlerinde satılan gökkuşağı renkli ürünlere, LGBT'yi teşvik ettiği gerekçesiyle el koydu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suudi Arabistan'da Ticaret Bakanlığı yetkilileri, alışveriş merkezlerinde satılan gökkuşağı renkli ürünlere, LGBT'yi teşvik ettiği gerekçesiyle el koydu.

Suudi Arabistan devlet televizyonu El Ekberiye, Ticaret Bakanlığı yetkililerinin başkent Riyad'daki dükkanlarda denetlemelerde bulunduğu görüntüleri servis etti.

Ticaret Bakanlığı yetkilileri, "İslam inancına ve toplumsal ahlaka aykırı olması ve gençleri hedefleyerek eşcinselliği teşvik eden ürünleri topluyoruz." ifadelerini kullandı.

LGBT bayrağını temsil eden renklerin genç ve çocuklara kötü örnek olacağını savunan yetkililerin el koyduğu ürünler arasında kıfayetler kırtasiye malzemeleri ve çeşitli oyuncaklar bulunuyor.

Suudi Arabistanlı yetkililer nisan ayında, bir filmde eşcinsel karakterlere yer verilmesi sebebiyle filmi ülke genelinde gösterime sokulmasını yasaklamıştı.

Ülke yasaları, İslami değerlere ve toplum ahlakına ters düşmesi nedeniyle LGBT ve eşcinselliğin ülkede kamusal alana yayılımına izin vermiyor.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler