1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Taliban: 11 Eylül saldırısı Batı'nın kara suratına atılmış bir tokattır
Taliban: 11 Eylül saldırısı Batı'nın kara suratına atılmış bir tokattır

Taliban: 11 Eylül saldırısı Batı'nın kara suratına atılmış bir tokattır

Taliban, yayınladığı propaganda videosunda 11 Eylül 2001 Dünya Ticaret Merkezi saldırılarını gündeme getirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Taliban, yayınladığı propaganda videosunda 11 Eylül 2001 Dünya Ticaret Merkezi saldırılarını gündeme getirdi.

Taliban'ın resmi medya kanallarından "Al Emara" tarafından servis edilen "Ömeri Ordu-6" isimli propaganda videosunda 11 Eylül saldırısına dair ifadeler de yer aldı.

Hareketin yayınladığı videoda Suriye, Afganistan, Filistin, Yemen, Libya, Irak gibi birçok ülkede sivilleri hedef alan saldırıların görüntülerine yer veriliyor.

Taliban, söz konusu saldırı politikası nedeniyle Batı'yı suçlarken, 11 Eylül saldırısının görüntülerine de propaganda videosunda paylaşılıyor.

Görüntüler eşliğinde, Taliban'ın 11 Eylül saldırılarına dair dikkat çekici yorumu da servis ediliyor: "Kara suratlarına atılan bu ağır tokat, onların müdahaleci politikalarının bir sonucudur."

11 Eylül 2001 tarihinde El Kaide tarafından New York'ta İkiz Kuleler olarak anılan Dünya Ticaret Merkezi'ne ve Washington'daki ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) binasına yönelik düzenlenen saldırılarda 2996 kişi ölmüş, 6 binden fazla kişi yaralanmış ve büyük çapta maddi hasar oluşmuştu.

basliksiz-2-013.jpg

Afganistan'da barış için ABD ve Taliban arasında yapılan görüşmelerde, "terörizmin ne olduğu" ve "Taliban'ın yabancı gruplara ev sahipliği yapmaması gerektiği" konuları tartışmalara yol açmıştı.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler