Trump: Çin koronavirüs nedeniyle dünyaya 10 trilyon dolar tazminat ödemeli

Trump: Çin koronavirüs nedeniyle dünyaya 10 trilyon dolar tazminat ödemeli

ABD eski başkanı Trump Cumhuriyetçi Parti kongresinde konuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle Çin'in dünyaya 10 trilyon dolar tazminat ödemesi gerektiğini belirtti.

ABD eski başkanı Donald Trump, mensubu olduğu Cumhuriyetçi Parti'nin Kuzey Carolina Eyalet'nin Greenvile şehrindeki kongresinde yaptığı konuşmada COVID-19 Salgını'na neden olduğu gerekçesiyle Çin'in dünyaya verdiği zarara karşılık diğer dünya ülkelerine 10 trilyon dolar tazminat ödemesi gerektiğini belirtti.

Salgının Çin'in Vuhan şehrinden çıktığına karşı çıkan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci'yi şiddetle eleştiren Trump Fauci'yi Çin'e çalışmakla suçladı.

Trump'ın konuşması kongrede büyük alkış aldı.

Maske gibi önlemlere de karşı olduğunu açıklayan Trump, salgının Kasım 2020 seçimlerinde kaybetmesi için kullanıldığını, ayrıca seçimlerde hile yapıldığını da iddia ediyor.

Yapılan anket çalışmalarına göre Cumhuriyetçi Parti tabanının çoğunluğu Trump'ı bu tezlerinde destekliyor.

Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde aday olmak istediğini de birçok kez belirtmiş durumda.

uygulamabanner.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.