1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump Hindistan Başbakanı'nı davet etti
Trump Hindistan Başbakanı'nı davet etti

Trump Hindistan Başbakanı'nı davet etti

Trump, "gerçek bir dost olarak görülen" Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi resmi ziyaret için ABD'ye davet etti.

A+A-

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, telefonda görüşen iki liderin, ABD ile Hindistan arasındaki ortaklığı güçlendirmek üzere ekonomiden savunmaya geniş bir alanda yeni iş birliği olanaklarını ele aldığı belirtildi.

Açıklamada, görüşmede Modi'yi resmi ziyaret için Washington'a davet eden Trump'ın, küresel sorunlarla mücadelede Hindistan'ı 'gerçek bir dost ve ortak olarak gördüğü' ifade edildi. İki liderin küresel teröre karşı omuz omuza mücadele konusunda kararlı olduğu vurgulandı.

Beyaz Saray yetkilileri de Modi'yi bu yıl içinde ağırlamayı beklediklerini söyledi.

Modi, kasımdaki seçim zaferinin ardından Trump'ı arayarak tebrik etmiş, yeni ABD Başkanının Hindistan'a karşı 'dostça yaklaşımını' övmüştü.

Trump seçim kampanyası sırasında Hint-Amerikalı seçmenlerin desteğini kazanmaya çalışmış, Çin için yaptığı meydan okuyucu yorumların aksine Hindistan hakkında olumlu ifadeler kullanmaya özen göstermişti. Trump, Modi'nin ülkesinde bürokrasi alanında yaptığı reformları ve ekonomideki büyüme performansını takdir ettiğini belirtmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.