1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump: IŞİD ile mücadeleye devam edeceğiz
Trump: IŞİD ile mücadeleye devam edeceğiz

Trump: IŞİD ile mücadeleye devam edeceğiz

ABD Başkanı Trump, ülkesinin faaliyet gösterdiği her yerde yenilgiye uğratılana kadar IŞİD ile mücadele etmeye devam edeceğini söyledi.

Sputnik
A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin faaliyet gösterdiği her yerde yenilgiye uğratılana kadar IŞİD ile mücadele etmeye devam edeceğini söyledi.

Trump, Suriye’nin IŞİD’ten tamamen temizlenmesini ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin çabalarıyla mümkün olduğunu savundu ve “ABD ve ortakları, Irak güvenlik güçleri ve Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile birlikte IŞİD’in kontrolünde bulunan Suriye ve Irak topraklarını militanlardan temizledi” diye konuştu.

ABD'nin IŞİD'ten 2 yılda 52 bin kilometrekare toprağı geri aldığını ve ‘milyonlarca Suriyeli ve Iraklıyı IŞİD halifeliğinden kurtardıklarını’ kaydeden Trump, “Zaman zaman bu alçaklar gün yüzüne çıkacak, fakat tüm itibar ve güçlerini kaybettiler. Onlar kaybetti ve her zaman kaybeden taraf olacak” ifadelerini kullandı.

Trump, ABD’nin IŞİD’in ‘faaliyette bulunduğu her yerde’ zafer kazanılmadıkça örgütle mücadele etmeyi sürdüreceğini vurguladı.

"IŞİD gücünü koruyor"

Diğer yandan ABD öncülüğündeki IŞİD Karşıtı Koalisyon’un Komutanı Korgeneral Paul LaCamera, IŞİD’in bozguna uğratıldığını doğruladı fakat militanların sığınmacı kamplarında ve ücra bölgelerde gizlendiklerini ifade etti. LaCamera, “Yanılgıya düşmemek gerekir, IŞİD gücünü koruyor. Onlar, erimekte olan kadrolarından ve imkanlarından geriye kalanları koruma yönünde ihtiyatlı karar aldılar, bahislerini sığınmacı kamplarına ve ücra bölgelerde gözlerden uzak olmaya yaptılar. Yeniden ortaya çıkmak için uygun zamanı bekliyorlar” diye konuştu.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler