Trump kadınlara yönelik ifadelerinden dolayı özür diledi

Trump kadınlara yönelik ifadelerinden dolayı özür diledi

Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump, kadınlarla ilgili sarf ettiği cinsel içerikli sözlerden dolayı özür dilemek zorunda kaldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump'ın 2005’te seçim kampanyası otobüsünde Billy Bush ile yaptığı konuşmanın mikrofonların açık unutulması üzerine kaydedildiği ortaya çıktı.

Amerikan medyasında geniş yer bulan ses kaydında Trump, evli bir kadınla cinsel ilişkiye girmek için ısrar ettiğini ve hedefine ulaştığını belirtiyor.

Kadınlara yönelik aşağılayıcı ifadelerin yer aldığı ses kaydı seçimlere kısa bir süre kala Cumhuriyetçi adayı zor durumda bıraktı.

Trump, ses kaydının özel bir konuşmaya ait olduğunu belirterek özür dilerken, Demokrat rakibi Hillary Clinton, ifadeleri ‘korkunç’ olarak tanımladı.

Kamuoyu yoklamalarına göre ilk açık oturum tartışma programında rakibinin gerisinde kalan Trump, pazar günü düzenlenecek ikinci tartışma programı öncesi bazı Cumhuriyetçiler tarafından da sert bir dille eleştirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.