1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump karşıtları 4 gündür sokaklarda
Trump karşıtları 4 gündür sokaklarda

Trump karşıtları 4 gündür sokaklarda

Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın yeni ABD Devlet Başkanı seçilmesinin ardından, karşıtları sokak gösterilerini sürdürüyor.

A+A-

ABD’de başkanlık seçimlerinden zaferle çıkan Donald Trump’a karşı 4 gün önce başlayan protesto gösterileri bitmek bilmiyor. Ülkenin dört bir yanında Trump karşıtları bugün de ellerinde pankartlarla sokağa indi. Gösterilere özellikle New York ve Los Angeles kentinde katılım yüksekti.

Trump’ın kampanya yöneticisi Kellyanne Conway yaptığı açıklamada,“insanların bir araya gelme hakkına saygı duyuyoruz” dedi:

“Elbette insanların bir araya gelme ve konuşma hakkı var. Bence özellikle medyanın beklediği gibi Trump kaybetmiş olsaydı, bu sefer protestocular da Trump taraftarı alacaktı.

Los Angeles’taki gösteriler düne oranla çok daha sakin bir ortamda geçti. Geçtiğimiz günkü gösterilerde polis ile protestocular arasında arbede çıkmış; 200’e yakın kişi tutuklanmıştı.

“Biz üzerimize düşenleri yapmalıyız. Bir araya gelmeliyiz. Gönüllü olmalıyız. Yasalarımızı yazmalıyız. Sadece topluca yas tutarak bir yere varamayız. İlk adım burada olmak.”

Göstericiler, Trump’ın göçmen karşıtı, ırkçı, cinsiyetçi söylemleri ve politikalarından duydukları endişeyi göstermek için eylemlerini sürdüreceklerini belirtiyor.

Kaynak: Euronews Türkçe

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.