Trump, üç milyon kaçak göçmeni sınır dışı etmeye hazırlanıyor

Trump, üç milyon kaçak göçmeni sınır dışı etmeye hazırlanıyor

ABD'nin müstakbel Başkanı Donald Trump üç milyon kaçak göçmeni ülkeden hızlıca sınır dışı etmeyi istediğini açıkladı.

ABD'de başkanlık yarışını kazanan Donald Trump, Amerikan CBS Televizyonu'na verdiği demeçte, ülkedeki üç milyona yakın kaçak göçmeni sınır dışı etmeyi istediğini belirtti. Trump açıklamasında, 'suç işlemiş, uyuşturucu çetesi ya da suç örgütü üyesi' kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini belirterek, "Bu kişileri ya ülkeden göndermeyi başarırız ya da onları hapse atarız" dedi.

DW'nin haberine göre, CBS Televizyonu bugün tamamını yayınlamayı planladığı söyleşinin bazı bölümlerinden kesitler sundu. Trump'ın demeci Başkan seçilmesinin ardından verdiği belirtildi.

ABD'de yaklaşık 11 milyon kaçak göçmenin olduğu tahmin ediliyor.

Donald Trump başkanlık kampanyası sırasında, seçilmesi halinde yasa dışı göçle mücadele edeceğini, ülkedeki kaçak göçmenlerin sınır dışı edileceğini, Meksika - ABD sınırına bir duvar ördürmeyi planladığını dile getirmişti.

Trump'ın seçilmesinin ardından düzenlenen protesto gösterilerinde, kaçak göçmenleri sınır dışı etme planları da eleştiriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.