Trump'a bir tepki de sağ kolundan: Sözlerinin savunulacak yanı yok

Trump'a bir tepki de sağ kolundan: Sözlerinin savunulacak yanı yok

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump’a, karıştığı son skandalın ardından bir tepki de sağ kolundan geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump’ın başkan yardımcısı adayı olarak seçtiği Mike Pence, milyarder iş adamının, 2005’te kaydedilmiş bir videoda kadınları hedef alan cinsel içerikli demeçlerinin savunulacak bir yanı olmadığını söyledi.

Euronews'in haberine göre Pence, açıklamasında ayrıca başkan adayının pişmanlığını göstermesini ve özür dilemesini de takdir ettiğini belirtti.

11 yıllık videonun basına sızmasının ardından gözler Trump’ın eşi Melania Trump’a da çevrildi. Melania Trump, videodaki konuşmayı ‘adice ve kırıcı’ bulduğunu fakat eşinin özrünü de kabul ettiğini duyurdu.

Skandallarla gündemden düşmeyen Donald Trump şu sözlerle özür dilemişti:

“Beni bilenler bu sözlerin beni yansıtmadığını bilir. Daha önce de söyledim, yaptığım yanlıştı, özür diliyorum. ABD’yi değiştirmek için ülkeyi dolaştım ve bu yolculuklarım beni çok değiştirdi.”

Washington Post tarafından yayımlanan söz konusu videoda başkan adayı, evli olduğu halde yine evli bir kadını cezbetmek için ne tür yollara başvurduğunu seviyesiz bir dille anlatıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.