1. EKONOMİ

  2. Trump'ın 'Türkiye tweeti' doları uçurdu
Trump'ın 'Türkiye tweeti' doları uçurdu

Trump'ın 'Türkiye tweeti' doları uçurdu

Sert hareketlerin yaşandığı Dolar/TL, ABD Başkanı Trump'ın 'Türkiye tweeti' sonrası ise 6.40 zirvesini gördü. Kur, sert yükselişin ardından 6.25'e indi.

Dünya
A+A-

Türk Lirasında değer kaybı devam ederken, günün ilk işlem dakikaları sert hareketlere sahne oldu. Dolar/TL kısa sürede soluksuz tırmanışla 6.25 zirvesine ulaştı. Benzer hareket euroda da izlendi ve euro/TL 7.16'ya kadar çıktı. Sert yükselişlerin ardından düşüş de hızlı oldu ve dolar/TL 5.85 ve euro 6.70 seviyelerine çekildi. Kur saat 15.00'e doğru tekrar tırmanışa geçerek 6.20'nin üzerini gördü. Aynı dakikalarda euro/TL 7.06 civarında yer aldı. 

Dolar/TL'de yeni zirve ise Trump'ın Türkiye ile ilgili tweet atması sonrası 6.40 seviyesi oldu. Euro/TL de 7.31 seviyesine yükseldi. 

Trump tweetinde "Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil." dedi ve çelik vergisini yüzde 50'ye çıkaracaklarını duyurdu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler