1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump'tan Kazakistan'ın yeni devlet başkanına tebrik
Trump'tan Kazakistan'ın yeni devlet başkanına tebrik

Trump'tan Kazakistan'ın yeni devlet başkanına tebrik

ABD Başkanı Donald Trump, Kazakistan'da Nursultan Nazarbayev'in istifasının ardından devlet başkanlığı koltuğuna oturan Kasım Cömert Tokayev'i tebrik etti.

Sputnik
A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, Kazakistan’ı 28 yıl yöneten Nursultan Nazarbayev’in istifasının ardından devlet başkanlığı görevine gelen Kasım Cömert Tokayev’i tebrik etti.

Kazakistan Devlet Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Trump gönderdiği telgrafla Tokayev’i göreve gelmesinden dolayı tebrik etti. Ülkenin ilk lideri Nazarbayev’le olan ortak çalışmalarını olumlu değerlendiren Trump, Tokayev’le de verimli ilişkiler geliştirmeyi umduğunu belirtti.

Nevruz’dan dolayı Kazakistan halkını kutlayan Trump, ABD halkı ve iş dünyasının Kazakistan’la ekonomik işbirliğini geliştirmeye yönelik yeni alanlar arayışında olduğunu kaydetti.

Kazakistan’ın ilk devlet başkanı Nursultan Nazarbayev’in istifasının ardından 20 Mart’ta Tokayev yemin ederek göreve gelmişti. Putin, 21 Mart’ta Nazarbayev ve Tokayev’le telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Taraflar ikili ilişkilerin geliştirilmesi hususunda mutabık kalmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler