1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. TSK İdlib'de Esed rejimine ait bir tankı vurdu
TSK İdlib'de Esed rejimine ait bir tankı vurdu

TSK İdlib'de Esed rejimine ait bir tankı vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib'in güneyinde rejim güçlerine düzenlediği bombardımanda bir tankı tahrip ettiği bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) İdlib'in güneyinde rejim güçlerine düzenlediği bombardımanda bir tankı tahrip ettiği bildirildi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre TSK, bugün öğle saatlerinde İdlib'in güney kırsalındaki Kafranbel'de Esed rejimi ve Rus güçlerine ait mevzileri bombaladı.

Bombardımanın, İdlib'in güneyindeki sivil yerleşimleri ve TSK merkezlerine yakın noktaları hedef alan saldırılara karşılık olarak düzenlendiği tahmin ediliyor.

Bölge kaynakları, TSK'nın yanı sıra Suriyeli muhaliflerin de bölgede rejim hedeflerine yönelik bombardımanlar düzenlediğini ifade etti.

TSK'nın bombardımanlarında Kafranbel'de rejim güçlerine ait bir tankın da tamamen tahrip olduğu aktarıldı.

Rusya ve İran destekli Esed rejimi güçleri, İdlib'e yönelik kapsamlı kara harekatları öncesinde, şiddetli bombardımanlar ve ardından karadan sızma girişimlerinde bulunuyor.

İdlib'de muhaliflerin kontrolündeki bölgede yaklaşık 4 milyon insan yaşıyor. Bir kara saldırısının bölgede ciddi bir insani krize yol açmasından ve Türkiye sınırına yönelik büyük bir sivil göçünü tetiklemesinden endişe ediliyor.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.