TSK ilk defa sınırın Suriye tarafında devriye attı

TSK ilk defa sınırın Suriye tarafında devriye attı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ilk defa İdlib'in kuzeyinde Türkiye sınır hattı bölgesinde zırhlı araçlarla devriye görevi icra ettiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ilk defa İdlib'in kuzeyinde Türkiye sınır hattı bölgesinde zırhlı araçlarla devriye görevi icra ettiği bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz Cuma günü 5 TSK zırhlısından oluşan askeri konvoy, Türkiye'ye en yakın bölge olarak kabul edilen Harem beldesini de kapsayacak şekilde bir devriye görevi gerçekleştirdi.

Reyhanlı'nın karşısında yer alan Harem bölgesi, Türkiye ile Suriye arasındaki kaçakçılık güzergahlarından biri olarak görülüyor.

Bölge kaynakları devriyenin belli noktalarda incelemeler gerçekleştirdiği bilgisini de aktardı.

Diğer yandan Türkiye, İdlib'deki askeri varlığını önemli ölçüde artırmaya devam ediyor. Türkiye'nin askeri varlık artırımı yaptığı bu dönemde ise Rus Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları İdlib'in kuzeyindeki bölgelere hava saldırısı düzenledi.

Son olarak, 2 Şubat günü Rus uçakları tarafından düzenlenen hava saldırılarında İdlib kuzey kırsalındaki Herbenuş beldesi hedef alınmıştı.

Bazı kaynaklar, Rusya'nın bu bölgede gerçekleştirdiği son saldırılarda sığınak delici türde mühimmatları test ettiğini ifade ediyor.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.